در حال ساختن آینده‌ایم
ما آینده را می‌سازیم

امیدواریم این موضوع را رد نکنید که در میان ساده نگاری های اینستاگرامی و سخت نگاری‌های وبسایت‌های تخصصی که انگار قصد دانشجو ساختن از کل جامعه را دارند، جای مجموعه‌ای که به زبان ساده‌تر صحبت کند خالی بود.

در دوره‌ای که شبکه ها هر کدام به سمت هر چه تخصصی‌تر شدن می‌روند، جای آدمهایی که خودشان را یا در آنها تعریف نکردند یا اگر کردند، باز هم احساس کاستی داشتند، به فکر راه اندازی مجموعه هفتادی افتادیم.

هفتادی حاصل دغدغه فردی بود که پس از به زبان آوردن کلمات و ارتباط برقرار کردن، متوجه شد که بسیاری از دردها، شخصی نیستند؛ بلکه فقط بیان نمی‌شوند.

بسیار پیش آمده که در خیابانی در حال پیاده روی یا رانندگی باشید اما اصلا متوجه نشوید که فرد کناری شما در پیاده رو یا ماشین جلویی، درد و دغدغه‌هایی مشابه شما دارد.

اصلا اگر متوجه هم می شدید چه می‌کردید؟ می‌توانستید ارتباط برقرار کنید؟ در ارتباط با آن فرد چه؟ آیا او هم می‌توانست با شما ارتباط برقرار کند؟

شاید حدود ۲۰ سال در جایی که ما زندگی می‌کنیم آدم‌ها خواستند حرف بزنند ولی یک چیزی که نمی دانستند چیست، زبانشان را قفل می کرد؛ پاهایشان واقعا می‌لرزید و دهانشان خشک می‌شد!

هفتادی در میانه این ۲ دهه قرار گرفته است. آمده تا حرف بزند؛ حرف همه ما را…

شاید این یک عقبگرد باشد به سال‌هایی که تازه یاد گرفته بودیم با یاهو مسنجر و اس ام اس، حرفهایمان را بنویسیم. اما موضوع اینجاست که ما ده‌ها مدل شبکه جدید را در دست گرفتیم و همان سیستم حرف زدن های مخفی شبانه را رها کردیم. جالب‌تر اینکه با اینهمه شبکه اجتماعی و اپلیکیشن مختلف، کمتر از هر زمان دیگری حرف می‌زنیم!

بیایید با هم گفتگو کنیم. هفتادی می‌نویسد، شما هم بنویسید. هر طور که می‌توانید 🙂

پشت صحنه هفتادی
ما با یک تیم کوچک شروع کردیم. افرادی که به هفتادی کمک کردند تا “هفتادی” بشود و حاصلش چیزی است که می‌بینید. قطعا بدون حضور دلسوزانه و پیگیر این افراد، نمی‌توانستیم این مجموعه را که هنوز هم رو به تکمیل است پیش ببریم.